Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete

Správy

Súťaž Bratislava v 100 slovách otvorená

Čo znamená mesto pre svojich obyvateľov? Aké príbehy, spomienky a dojmy sú spojené s jeho miestami, udalosťami a ľuďmi? A ako sa dajú tieto zážitky zachytiť v krátkom literárnom texte? Tieto otázky stoja v základe literárnej súťaže Bratislava v 100 slovách, ktorú zastrešuje BRaK a ktorá je určená všetkým, ktorí sa so svojim mestom cítia spojení natoľko, že chcú tento svoj vzťah jednoducho vyjadriť slovami - maximálne však v počte 100.

Správy

Mluvit jasnou řečí

Publicistické texty spisovatele George Orwella jsou stále uhrančivé a některé i velmi aktuální. Ve svém novinářském psaní britský autor sázel na přístupnost a srozumitelnost, aniž by přitom ztrácel hloubku a důslednost v prozkoumávání tématu. Přesto o jeho odkaz dodnes soupeří často naprosto protikladné interpretace.

Knižné ochutnávky

Noční pútnici

Noční pútnici sú deti, ktoré v šíkoch partizánskych armád vyvražďujú svojich príbuzných, ale sú to aj deti, ktoré osamotené putujú každú noc do blízkych miest, aby sa zachránili pred únosom. V knihe Noční pútnici vojnového reportéra Wojciecha Jagielskeho budeme konfrontovaní nielen s politickými prevratmi príznačnými pre africký kontinent, ale aj s úlohou novinára a jeho zodpovednosťou za ďalší osud hlavných hrdinov.

Najnovšie články